Burası, Büyük Selçuklu Sultanı, Alâeddin-i Keykûbat’ın, “Cennet ya burasıdır, ya da buranın altıdır” dediği yerdir.

Burası, Büyük Selçuklu Devleti’nin yazlık başkenti olan şehirdir. Burası, Eşsiz güzellikteki gölü, dünyaca ünlü mağaraları, tarihi eserleri ile ülkemizin cennet köşelerinden bir yerdir. Burası, Türkiye’nin 2. en büyük doğal tatlı su gölünün bulunduğu ve üzerinde 33 tane irili ufaklı adanın yer aldığı şehirdir.

Burası, güneşin batışının en güzel seyredildiği ve batarken Anamas dağları ile oluşturduğu grubun dünyaca ünlü olduğu, tüm ünlü fotoğrafçıların beğenisini toplayan ve sırf bunun için kilometrelerce öteden gelen insanların pişman olmayacakları tarzda bir gün batımının olduğu yerdir. Burası, ülkemizin en büyük milli parkının yer aldığı yerdir.

Burası, dünyanın en büyük kaya anıtlarından biri olan, yaklaşık 70 ton ağırlığında ve üzerine işlenmiş iki tanrı ve iki aslan bulunan Fasıllar Anıtının yer aldığı şehirdir. Burası, yapımı 1299’ lı yıllara dayanan, Osmanlı camilerinden daha cezbedici bir özelliğe sahip, Selçuklu tipi ahşap sütunlu camilerden Anadolu’daki ahşap direkli camilerin en büyüğü ve orijinali olan, mimarisi ile göz kamaştıran ve UNESCO Dünya Kültür Mirası aday listesinde yer alan Eşrefoğlu Cami’nin yer aldığı şehirdir.
Burası, eşsiz göl manzarasına tepeden bakıp, piknik alanında eğlenceli vakit geçirebileceğiniz Yaka Manastır’ın yer aldığı şehirdir. Burası, göl manzarasına karşın; canlı, taze, lezzetli, yumuşak ve günlük Sazan balıklarından kendinize bir ziyafet çekebileceğiniz bir yerdir.

Burası, saklı bir cennettir.

Burası, Beyler Şehri, BEYŞEHİR’dir.

Güzel bir gün geçirmek ve görmek istediğiniz tüm güzellikleri yakından incelemek için, Buyrun BEYŞEHİR’ e.

(Visited 290 times, 1 visits today)
2